Cum. Eyl 24th, 2021

Alevi Siteleri

Alevi Siteleri Tanıtımı

Alevi Türküleri ve Alevi Deyişleri

2 min read
Alevi Türküleri

Alevi Türküleri

Gelenekler görenekler bir toplumu oluşturan en temel özellikleri içerir. Bu gelenek göreneklerimiz içerisinde birçok değeri taşır. Biz Aleviler gelenek göreneklerimiz sayesinde yeni nesle sevgiyi, saygıyı, dostluğu, insan sevgisini, doğa sevgisini, Hak Hizmetini, Hüzünleri ve daha birçok Aleviler için önem arz eden değeri öğrenir ve öğretiriz.

Gelenek göreneklerimiz aynı zamanda içerisinde Alevi Türkülerinin yeri çok önemlidir ve bu Alevi Kültürünün önemli bir köşe taşıdır. Biz Aleviler türküleri geçmişten geleceğe çalıp okuyarak aktarırız. Türkü ve Alevi Deyişleriyle İbadet eder, Türkü ve Deyişlerle tarihe not düşeriz. Dertlerimizi, özgürlüğümüzü, tutsaklığımızı, İnsani duygularımızı, yâre olan hasretimizi, sevdamızı hep türkülerle dillendiririz.

Her yörenin kendine has türküsü vardır. Kimi türküler de anonim nitelik taşır. Bizler sahibini bilelim bilmeyelim her türküye sahip çıkar, her türküyü zevkle dinleriz. Çünkü türkülere sahip çıkmak aynı zamanda ananelerimize sahip çıkmak demektir. Böylesi öneme sahip türkülerimize özel olarak yer ayırıp, her zaman değerini muhafaza etmeliyiz. Bizde böylesi öneme sahip Alevi Nefeslerine, Alevi Türkülerine, Alevi Kültürüne, Alevi Nefeslerine, Alevi Ozanlarımıza Alevi Türküleri isimli bu sitede yer verdik. Bilindiği üzere türküler sadece bir ezgiden değil, o ezginin eşlik ettiği sözlerden oluşur. Bu site aradığınız tüm Alevi Türküleri Sözleri ve Alevi ve Halk Ozanları yaiamlarınıda içerir. Alevi Türkülerinin doğru kaynaktan ve doğru sesten bilinmesi ve dinlenmesi için sitemizde Alevi Radyo canlı olarak yayınlarına devam etmektedir.

Sitemiz hiçbir ticari amaç gütmeyen ve sadece Alevi Kültürüne hizmeti esas alarak yayınlarına devam etmektedir.
Alevi Türküleri Sitemizi ziyaret etmenizi ve Alevi Türkülerimizi, Alevi Nefeslerimizi ve Alevi Deyişlerimiz hakkında güvenilir bilgilere ulaşıp, sitemiz Radyosunda Alevi Türkülerini Canlı dinleyebilirsiniz.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.